اجرای کدهای دلخواه در تکمیل سفارش ووکامرس بدون افزونه

اجرای کدهای دلخواه در تکمیل سفارش ووکامرس بدون افزونه

در این مقاله با یک کد به درد بخور و پرکاربرد جهت اجرای عملیات دلخواه هنگام تکمیل سفارش در ووکامرس خدمت شما عزیزان هستیم.

یکی از عملیاتی که تو ووکامرس خیلی حائز اهمیت هست عملیات سفارش و پرداخت و تغییر وضعیت سفارش در ووکامرس هست.

شاید شما هم بخواهید هنگامی که وضعیت سفارش مشتری در ووکامرس به تکمیل شده تغییر پیدا می کنه یک سری عملیات دلخواه مانند : به روز رسانی مشخصات کاربر ، کم شدن وجه از کیف پول و … رو انجام دهید.

ووکامرس رو میشه گفت یک فروشگاه ساز فوق العاده و با ایرادات خیلی خیلی کم هست که این امکان رو به برنامه نویس ها داده که به بیشتر عملیاتی که توسط ووکامرس انجام میشه بتونن دسترسی داشته باشن و عملیات های خودشون رو هم به راحتی انجام بدن.

ما امروز میخواهیم با استفاده از یک کد ساده ، هنگامی که وضعیت سفارشمون به تکمیل شده تغییر پیدا میکنه ما یک عملیات ساده ای رو انجام بدیم.

کد انجام عملیات دلخواه هنگام تکمیل سفارش ووکامرس

خب ابتدا بریم سراغ کدمون تا بعد بیشتر توضیح بدم.

شما با استفاده از این کد می تونید هنگامی که وضعیت سفارش مشتری به تکمیل شده تغییر پیدا کرد عملیات دلخواه خودتون رو انجام بدید.

حالا بنده به عنوان نمونه یک کدی رو در نظر میگیرم که وقتی عملیات تکمیل سفارش ووکامرس انجام شد ، تاریخ آخرین خرید موفق برای کاربر ذخیره گردد.

به همین راحتی می بینید که کارمون رو انجام دادیم.

البته شما می تونید عملیات پیچیده تری هم انجام بدین چون آی دی سفارش رو به عنوان ورودی تابع wbsOrderComplete قرار داده ایم به راحتی با استفاده از تابع wc_get_order می تونید مشخصات کلی سفارش رو به دست بیارید و عملیات مدنظر خودتون رو انجام بدین.

خب اینم از آموزش امروز مون. امیدوارم که این آموزش هم به دردتون بخوره. اگه سوالی داشتید حتما با ما در قسمت دیدگاه ها در میون بذارید.

موفق و پیروز باشید.

کلمات کلیدی

هادی خانزاده

هادی خانزاده

دانش آموخته مهندسی فناوری اطلاعات هستم و بیش از 11 سال سابقه در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب دارم. عاشق وردپرس هستم و بیشتر پروژه هام رو بر اساس این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند به اجرا در آوردم. همیشه آرزو داشتم یاد بگیرم و دانسته هام و در اختیار همه کسانی که علاقه مند به یادگیری هستند ، قرار بدم. وب استند متولد شده از این آرزوست :)

دیدگاه ها خود را با ما در میان بگذارید!

مشخصات شما از نظر ما محرمانه تلقی شده و در اختیار هیچ کس قرار داده نخواهد شد.

توصیه ما به شما